دوزینگ پمپ (Metering pump)

دوزینگ‌ پمپ ها یا پمپ های اندازه‌گیری از جمله ابزارآلاتی هستند که برای متره کردن استفاده می‌شوند. به عبارت دیگر، دوزینگ‌پمپ‌ها، پمپ‌هایی هستند که می‌توانند دوز و مقدار مشخصی از سیالات مختلف را تزریق و پمپاژ کنند. مقدار دبی و فشار از جمله مهم‌ترین پارامترهایی هستند که باید در سیستم‌های مترینگ و دوزینگ فعالیت‌های صنعتی و شیمیایی مختلف به آنها توجه شود. در نتیجه، دوزینگ‌پمپ‌ها به گونه‌ای طراحی می‌شوند که این پارامترها در آنها قابلیت تنظیم داشته باشد.

یکی از شاخص‌هایی که دوزینگ پمپ را از پمپ‌های مشابه آن مجزا می‌کند قابلیت تغییر کورس رفت و برگشتی است. در همه دوزینگ پمپ‌ها می‌توان با تغییر کورس، نسبت دبی را تغییر داد هرچند در اکثر دوزینگ پمپ‌ها از تغییر فرکانس تزریق هم برای کنترل دبی استفاده می‌شود.

این دوزینگ پمپها در انواع و مکانیزم‌های مختلف از جمله دوزینگ پمپ دیافراگمی، دوزینگ پمپ پیستونی ودوزینگ پمپ مارپیچی و دوزینگ پمپ پرستالتیک(غلطکی) با متریال‌هایی از قبیلST316  PE, PTFE, ,  PVDF و … جهت پمپاژ سیالات مختلف از جمله اسیدی، قلیایی دیگر مواد شیمیایی تولید می‌شوند.

نیروی محرکه این دوزینگ پمپها عموماً به صورت برقی الکتروموتور، سلونوئید یا مغناطیسی، پنوماتیک و هیدرولیک می‌باشد.

کاربرد پمپ های اندازه گیری حیطه وسیعی از فعالیت‌ها را دربرمی‌گیرد. برای مثال کنترل و تنظیم پارامترهای آب برج خنک‌کننده، صنایع داروسازی، کلرزنی به آب آشامیدنی و آب استخرها و موضوعاتی از این دست.

این شرکت با توجه به داشتن شرکتهای همکار در ترکیه و چین قابلیت و سابقه تامین بیشتر برندهای اروپایی و معروف دنیا را برای صنایع مختلف کشور را دارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و قیمت دوزینگ‌پمپ با ما تماس بگیرید.

انواع دوزینگ پمپ ها

  • پمپ‌های هیدرولیکی؛
  • پمپ‌های پیستونی؛
  • پمپ‌های دیافراگمی؛
  • پمپ‌های پنوماتیک بادی؛
  • پمپ‌های پیستون هیدرولیک دیافراگم؛
  • پمپ‌های سلونوئیدی تک‌فاز.

برندها