هیدروموتور

هیدروموتور ها تجهیزاتی دوار هستند که در صنایع مختلف نقش کلیدی دارند. در تمام ماشین هایی که در آنها نیاز به حرکت چرخشی است نیاز به هیدروموتور احساس می شود. صنایعی مانند خودروسازی، صنایع مرتبط با سیمان، صنایع شیمیایی، صنایع معدن و غیره از مواردی هستند که هیدروموتور ها در آنها کاربرد دارند. ساختمان هیدروموتور ها بسیار شبیه به پمپ های هیدرولیکی است اما فرآیندی که در هیدروموتور ها رخ می دهد متفاوت از پمپ ها می باشد. انرژی موجود در روغن هیدرولیک که تحت فشار است توسط هیدروموتور دریافت شده و تبدیل به گشتاور و حرکت دورانی می شود؛ به عبارت دیگر هیدروموتور ها معکوس عملی که پمپ هیدرولیک انجام می دهد را روی سیال (روغن هیدرولیک) اعمال می کنند.

جهت مشاوره یا اطلاع از قیمت ها با ما تماس بگیرید.

انواع هیدروموتور

  • هیدروموتور دنده ای؛
  • هیدروموتور پیستونی؛
  • هیدروموتور پره ای.

هیدروموتور دنده ای

مکانیزم و ساختمان داخلی این‌ مدل، مشابه به پمپ‌ های دنده‌ ای بوده و سرعت دورانی این‌ نوع پمپ‌ ها بستگی مستقیم به مقدار حجم ورودی سیال دارد و با تغییر‌ و تحول در مقدار این جریان، سرعت آن عوض می شود . حتما در لحاظ داشته باشید جهت در دست گرفتن سرعت چرخش، از این قابلیت میتوان بکار گرفت.

چنانچه  بالانس هیدرولیکی از لحاظ فشار در یک هیدروموتور تولید گردد، بیشتر مواقع مسیری از بخش خروجی به بخش ورودی باز می شود که به‌این وسیله نیرو های فشاری، بخش کم‌ فشار و پر فشار را در برابر یکدیگر گذاشته که به وسیله آن بالانس هیدرولیکی تولید نموده و بتوانف سرعت و توان یکنواخت تولید کرد.

برندها