فیلتر کارتریج (Cartridge Filter)

فیلتر کارتریج ها و فیلتر پارچه ای برای تصفیه مواد معلق از سیالات استفاده می‌شوند. اگر میزان مواد معلق در سیال از ۱۰۰ppm کمتر باشد برای جداسازی آنها از مایع باید از فیلتر کارتریج استفاده کرد. کاربردهای متنوعی برای فیلترهای مذکور وجود دارد. برای مثال در صنایع تولید مواد شیمیایی، الکل‌سازی، تغذیه بویلرها، فرایند پیش‌تصفیه، صنایع حلال‌ها، تولید مواد آرایشی و بهداشتی، تولید نوشابه‌ها و نوشیدنی‌ها و… به کار گرفته می‌شوند.

فیلترهای کارتریجی که به فیلترهای میکرونی هم معروفند در بخش‌های پیش تصفیه یا شفاف سازی نهایی در فرایندهای جداسازی مواد معلق از سیالات به کار می‌روند. شیوه کار آنها به این صورت است که ذرات معلق در یک سیال با عبور از فیلترهای کارتریج در بخشی از فیلتر به دام می‌افتند و امکان خروج مایع به شکلی خالص‌تر و شفاف‌تر بدون ذرات معلق میسر می‌شود.

فیلتر کارتریج از محصولات شرکت سامان اندیش
فیلتر پارچه ای از محصولات شرکت صنعت افرینان سامان اندیش

فیلتر پارچه‌ای (Cloth Filter) و انواع آن

فیلترهای پارچه‌ای هم از ابزارهای پرکاربرد در جداسازی ذرات جامد از مایع هستند. این فیلترها می‌توانند ذراتی بسیار ریز در حد میکرون را از مایعات جدا کنند و محلولی شفاف به وجود بیاورند. فیلترهای پارچه‌‌ای دارای انواع مختلفی هستند. انواع فیلترهای پارچه‌ای به شرح زیر هستند:

  • فیلتر های پارچه ای بی‌بافت؛
  • فیلتر های پارچه ای بافته.

فیلترهای بی‌بافت دارای الگوهای مختلفی هستند و در صنایع گوناگونی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این فیلترها در تصفیه مواد از کارایی بسیار زیادی برخوردارند. غبارگیری آنها بسیار مطلوب است و دوام زیادی دارند.

فیلترهای پارچه ای بافته هم برای کاربردهای صنعتی متنوع استفاده می‌شوند. نرخ تصفیه آنها نسبت به فیلترهای بی‌بافت کمتر است اما سرعت و قدرت تمیزکاری خوبی دارند.

جهت خرید فیلتر و اطلاع از قیمت آن‌ها با ما تماس بگیرید.