هیدروموتور

هیدروموتور ها تجهیزاتی دوار هستند که در صنایع مختلف نقش کلیدی دارند. در تمام ماشین هایی که در آنها نیاز به حرکت چرخشی است نیاز به هیدروموتور احساس می‌شود. صنایعی مانند خودروسازی، صنایع مرتبط با سیمان، صنایع شیمیایی، صنایع معدن و غیره از مواردی هستند که این تجهیز در آن‌ها کاربرد دارند. ساختمان هیدروموتورها بسیار شبیه به پمپ‌های هیدرولیکی است اما فرآیندی که در این موتورها رخ می‌دهد متفاوت از پمپ‌ها می‌باشد. انرژی موجود در روغن هیدرولیک که تحت فشار است توسط این سیستم دریافت شده و تبدیل به گشتاور و حرکت دورانی می‌شود؛ به عبارت دیگر این موتور، معکوس عملی که پمپ هیدرولیک انجام می‌دهد را روی سیال (روغن هیدرولیک) اعمال می‌کند.

جهت مشاوره یا اطلاع از قیمت ها با ما تماس بگیرید.

هیدروموتور از محصولات شرکت صاسکو2
هیدرو موتور دنده‌ای از تولیدات شرکت صاسکو

انواع هیدروموتور

  • هیدروموتور دنده ای؛
  • هیدروموتور پیستونی؛
  • هیدروموتور پره ای.

هیدروموتور دنده ای

مکانیزم و ساختمان داخلی این‌ مدل، مشابه به پمپ‌ های دنده‌ ای بوده و سرعت دورانی این‌ نوع پمپ‌ ها بستگی مستقیم به مقدار حجم ورودی سیال دارد و با تغییر‌ و تحول در مقدار این جریان، سرعت آن عوض می شود . حتما در لحاظ داشته باشید جهت در دست گرفتن سرعت چرخش، از این قابلیت میتوان بکار گرفت.

چنانچه  بالانس هیدرولیکی از لحاظ فشار در یک هیدروموتور تولید گردد، بیشتر مواقع مسیری از بخش خروجی به بخش ورودی باز می شود که به‌این وسیله نیرو های فشاری، بخش کم‌ فشار و پر فشار را در برابر یکدیگر گذاشته که به وسیله آن بالانس هیدرولیکی تولید نموده و بتوانف سرعت و توان یکنواخت تولید کرد.

برندها